teisipäev, 30. aprill 2013

Pühapäevakooliaasta lõpuüritus Emmastes

Tänavu toimus pühapäevakooliaasta lõpuüritus Emmastes. Alustasime kirikus palvusega, kus Lui juhtimisel kuulsime Jumala Sõna ja laulsime, Taaniel ja Elisabeth mängisid ka viiulit.



Edasi suundus kirikusse kogunenud seltskond Emmaste noortekeskuse juurde. Nüüd jagasime lapsed pikkuse (ehk siis ka vanuse) järgi rühmadesse, selleks pidid nad Lui ja Marko poolt hoitava lati alt läbi minema. Kes mahtus vabalt läbi kõndima, kuulus ühte rühma ja kes pidi kummardama või kükitama, kuulus teise rühma.
Väiksematel algas kalapüügimäng, milleks meisterdasime kõigepealt õnge. Seejärel püüdsid lapsed kordamööda "mängumerest" papis kalu, millele oli kirjutatud erinevaid ülesandeid. Mõned olid liikumise- ja mõned mõtlemiseülesanded, lõpuks ka väike meisterdamine. Meie 3-4 aastased olid väga vaprad ja tublid, lisaks ka abivalmid ja tähelepanelikud üksteise suhtes! Kõik meisterdasid endale toredad lambad ning pääsesid noortekasse sisse puhkama suuremaid maastikumängurajalt ootama.

Suuremad lapsed jagati kolme rühma ning igal rühm sai "turvaisikuks"ka ühe täiskasvanu. Emmaste männiku kohta oli joonistatud kaart, ning igale rühmale peidetud 10 küsimust. Kõigile rühmadele oli tehtud oma rada ning ülesandekaardid paiknesid seega erinevates kohtades. Aga küsimused ise puudutasid Matteuse evangeeliumi, ehk siis sel pühapäevakooliaastal läbitud teemasid ning olid kõigile rühmadele samad. (Vahemärkusena mainin siinkohal, et Aleksei ettevalmistustööd maastikumänguks sisaldasid seekord 6 tundi välitöid Emmaste männikus ja 5 tundi Piibli ja paberi taga :))))). Kõik rühmad läbisid raja tublisti, said rohkelt kogemusi koostööst ja ülesannete jagamisest ning vastasid küsimustele Piibli abiga õigesti. Üks küsimus oli niiöelda segaduse külvamiseks ning näitas rühmade erinevat lähenemist teemale - nimelt küsimuse all oli kiriku nurkade arv:) Iga rühm sai erineva arvu nurki ning tõde seekord välja ei selgitatudki. Kellel huvi tekib, võib minna ja nurgad üle lugeda:) Noortekeskuse õuel oli võimalik koguda lisapunkte meeskondliku saapaviske ja torni ladumisega.

Kui kõigil mängud läbitud, koguneti noortekeskuse saali, kus tehti kokkuvõtted ning iga osaleja sai auhinnašokolaadi.

Järgnes ühine supisöömine. Kuna Margareeta sai sel päeval 7.aastaseks, kõlas ka sünnipäevalaul ning sõime koos torti.
See oli Margareetal juba 8. pühapäevakooli lõpuüritus, sest esimest korda osales ta sellisel üritusel juba 11-päevasena Leemetis, kui lõpetasime esimest Luguse pühapäevakooliaastat :))

Pilte üritusest näeb siin.

esmaspäev, 22. aprill 2013

Rõõmus õuetund

Lapsed olid juba korduvalt Alekseilt palunud õuetundi ja nüüd see siis toimus!
Viimaste pühapäevakoolitundide teemad on olnud küllaltki keerulised - näiteks "hirm" ja "vihastamine". Seekordne tund aga algas rõõmu teemaga. Vestlesime peale alguspalvet sellest, millised on rõõmustamise põhjused ja kas need võivad olla ka erinevad. Mõni rõõm on üürike, mõni lausa vale põhjusega. Jumal aga annab meile tõelise ja kestva rõõmu. Laulsime "Rõõmustage Issandas, te õiged"
ning rääkides rõõmu üle kevadest ja kalastamisest liikusime kalamehe mõttemängu juurest õue - hüppe-kalamehemängu juurde ning jätkasime erinevate jooksumängudega.

Väiksemad lapsed, kes veel reeglitega mängudes kogu aeg osaleda ei soovinud, tegelesid väga vahvalt omaalgatusliku loovmänguga - tegid suure mängulõkke, korjates käbisid ja oksi ning kutsusid täiskasvanuid end selle äärde soojendama ja grillima :). Hiljem "kustutasime" lõkke ikka ära ka, tuled ei tohi ju järelvalveta jätta!

Lõpetuseks laulsime "Võtkem Jumalale laulda" ning lõpupalvega oligi õuetund selleks korraks läbi.

esmaspäev, 15. aprill 2013

Tänasesse pühapäevakoolitundi (14.04) Luguse palvemaja ülemises ruumis olid kogunenud 5 perekonna esindajad. Pikaleveninud talv näitab taandumise märke ja saime rõõmustada päikesepaistest ja ääreni täidetud ojadest, mis talvekülma vett merepoole sõidutamas.
Tund kulges misjonikalendri aprillikuu teemasid järgides.
Peale sissejuhatavat osa tegelesime koomiksi joonistamisega, kus leidis kajastamist üks tõsine teema: olukord, kus ma vihastasin või sain väga pahaseks, mis siis juhtus ja kuidas olukord lahenes/ ei lahenenud.
 
Lugesime ja arutlesime VT Kaini ja Aabeli loo üle. Kuigi lugu ise on aastatuhandete tagune siis sarnaseid  olukordi on tänaseski päevas küllaga.  Kaini ja Aabeli loole lisaks lugesime Mt 5,21jj ning Ef 4,26.
Enne veel kui halvad teod tulevad, on inimesel kurje mõtteid. Nende mõtetega tuleb juba võitlusesse asuda ja mitte lasta neid endasse pesitsema. Igal õhtul peaksime oma eksimused, mis me oleme mõtte, sõna, teo või tegemata jätmisega teinud andeks paluma, et uus päev oleks kui uus algus.

Vaatasime ka pilte Balkani poolsaare palju kannatanud paikadest. Kosovo vabariik, mis on suuruselt väiksem, kui Eesti, aga rahvaarvult suurem elab tänagi väga vastuoluderohket elu. Vastasseis erinevate rahvusgruppide vahel on ka koolides ja laste hulgas tuntav. Lahendusi ei saa meie anda, aga saame paluda, et Jumal ka seal töötaks oma Püha Vaimu läbi, et rahu, rõõm ja pikk meel sillutaks tee leppimisele.

pühapäev, 7. aprill 2013

Tund hirmudest

Esimeses pühadejärgses pühapäevakoolitunnis oli teemaks hirm ja see, kuidas hirmudest võitu saada. Aleksei rääkis kogemusi oma lapsepõlvest ja sellest, mida tema kartnud on. Rühmades lahendasid lapsed erinevaid ülesandeid - mõtlesid, mida jüngrid peale Jeesuse surma omavahel olles rääkida ja karta võisid, mida soovitada lapsele, kes kiusamist kardab ja mida teha, kui on hirm näiteks kontrolltöö ees.
Iga laps sai oma hirmud ja pildile joonistada ning ühiselt visati siis "hirmsad pildid" ahju. Tädi Ruthi abiga õpiti ka uut laulu: " Meil võidupäev ju jõuab", mida saab ka kaanonina laulda.

esmaspäev, 1. aprill 2013

Ülestõusmispühal Käinas

Käina muusikakooli saalis toimus 31.03 Käina luteri- ja baptistikoguduse ühine jumalateenistus, pühapäevakoolilaste reas laulsid kaasa ka Luguse pereosaduse lapsed.

pühapäev, 31. märts 2013

reede, 29. märts 2013

reede, 22. märts 2013

Koolivaheaja 10+

 
 
 
 
 

pühapäev, 17. märts 2013

reede, 15. märts 2013

Kevadehõnguline laulutund

Möödunud pühapäev oli kevadiselt päiksepaisteline, kui taas pühapeävakoolitundi kogunesime. Seekord oli meie hulgas ka uut rahvast - perekond Henno Käinast. Üle hulga aja võtsime rohkem aega üheskoos laulmiseks. Repertuaaris olid kevadpühadeteemalised laulud, milledest suurem osa meile kõigile täiesti uued. Sestap kulus lauludega tutvumisele hulk aega ja koos kokkuköidetud lehtedelt kõiki laule läbi laulda ei jõudnudki seekord. Seevastu õnnestus mul lapsed töö käigus põhjalikult ära kurnata. Aga jätkakem laulmist vähehaaval kodus ja edaspidi, pühadeni on veel mõni nädal aega!


pühapäev, 3. märts 2013


ISSAND, PANE VALVUR MU SUU ETTE, 
HOIDJA MU HUULTE UKSELE (Ps 141,3)

Tänane tund pärineb Eesti lastemisjoni lehelt (Misjonikalender/Märts 2013.), kus iga 12 kalendrikuu teemal on mitme kiriku kogenud lastetöötajatest koosnev toimkond valmistanud ühe pühapäevakoolitunni materjali. Sellel aastal on misjonitunnid seotud 10 käsu teemaga. Nii et igas tunnis on misjoniteema vastava maa kohta (märtsis Saksamaa) ning juures ka üks 10.-st käsust.
 Kui kaks tundi tagasi oli teemaks Peetruse salgamise lugu, siis sel korral vaatlesime rohkem meie endi käitumist ja ausust erinevates olukordades. Kes meist on suutnud läbini ausaks jääda – ei keegi. Kuigi meile andestatakse, kui tunnistame oma süüd, oodatakse ometi, et me ei eksiks, et püüdleksime parema poole.
Me peaksime hoolega kaaluma, mida me räägime, mida ütleme. Väljaöeldud sõnu ei saa tagasi võtta. See on samuti nagu internetis kirja saatmine – kui oleme vastavale klahvile vajutanud on kiri läinud ning me ei saa seda enam peatada.
Sõnal on suur jõud, nii negatiivne, kui positiivne. Kuulasime seda ka ansambel Crux´i laulust „Sõnad“
Kõik tunnis osalenud said ka koduse ülesande, mille näiteks oli „Julgustusnimekiri“.
Mis on see „Julgustusnimekiri“? See on leitav Eesti Lastemisjoni kodulehelt www.lastemisjon.ee

esmaspäev, 18. veebruar 2013

Kuidas käitusid 3 erinevat meest raskustes?


Seekordses tunnis vaatlesime Matteuse evangeeliumi näidetel, kuidas käitusid kolm erinevat meest raskustes.
Esimeseks meheks oli Peetrus, kelle lugu juba eelmisel tunnil ka kuulsime. Peetrus eksis küll Jeesust salates, kuid kahetses südamest ning mõtles Jeesusele, seega sai andestuse ja lootuse tulevikuks.
Teine mees, Juudas, kes oli juba eluviisidelt petis ja varas, andis Jeesuse ära. Ka tema kahetses oma teguviisi ning viis raha templisse tagasi, kuid tema kahetsuses polnud lootust ja usku Jumala andestusse. Lootusestuses lõpetas ta ise oma elu.
Kolmas mees - Jeesus - ei salanud tõde Pilaatuse ees. Ta ei teinud suuri sõnu, kuid jäi raskustes enesele kindlaks. Paljudele, kes märtrina oma elu on pidanud jätma, on antud võimalus oma alu päästmiseks usust taganeda. Jumalale kuuletumine võib vahel tunduda inimestele kaotusena, kuid igavese elu perspektiivis on asjad teisiti. Jumalasse uskudes ja raskuste kindlaks jäädes oleme alati võitja poolel! Kui eksime, võime alati loota Jumala armu ja halastuse peale!

Tunni lõpus õpetas Riste klaaskuulidega mängitavat rebasejahi-mängu ja Reeta tutvustas seitsmelõngalise sõbrapaela punumist. Pildid.

neljapäev, 14. veebruar 2013

"Ma olen sind armastanud igavese armastusega,
seepärast jääb mu osadus sinuga. "

Jeremija 31:3

pühapäev, 10. veebruar 2013

Mt 26,69-75 Olla tugev-olla nõrk

Tänases loos kohtume Peetrusega. Teame teda juba eelnevast. Teame tema kindlust, sõnakust, julgeid väljaütlemisi. Kui kõik teised jätaksid Jeesuse siis tema ei iialgi. Kuid ometi pidi ta peagi kibedaid pisaraid valama, sest Jeesusel oli õigus, kui ta Peetruse tugevuse üle kahtles.
Me oleme tugevad ja samas jälle väga nõrgad. Nii kindlad ja siis jälle kõigume. Kui olin laps siis olin väga arglik, aga täna ma seda ei ole. Mäletan oma muusikakooli kontserte, kus mu käed lausa värisesid. Täna on teisiti, võin julgelt teie ees seista. See aga ei tähenda, et nõrkused oleksid kõik kadunud. Inimese elu on üsna muutlik ja ka meie ise muutume.
Kui me oleme raskustes siis on hea, kui meie ümber on vanemad või sõbrad, kes meid mõistavad. Meie kõige lähedasemad suudavad sagedamini meid võtta nõnda nagu me oleme ja meile ka andeks anda. Suurim rõõm on aga see kui meil on Jeesus, kes meid saadab, toetab, aitab. Tema mõistab, mis tegu on inimene. Ka Peetrus, kes eksis ju rängasti sai Jeesuselt andestust. Jeesus on meie saatja, kes ei lahku iial. Ta ei jäta meid maha, ei reeda, ei vii Teda surm meie juurest.
Nendes vastandites- tugevus – nõrkus on Peetrus meile väga lähedal. Kui me teinekord kohame nõrkust, mida me ei mõista, võime meenutada Peetrust, kellega kõik oli samamoodi, aga siiski ei pöörand Jeesus talle selga. Meie jaoks muudab see lugu mõisteavaks inimese, sageli meie meelest kellegi teise väikese usu ja mured. Me ei ole ehk nii kriitilised ja täiuslikkust nõudvad, kui meenutame suurt apostlit, Jeesuse kaaslast Peetrust.

Armas Jeesus, me täname Sind, kui meil hästi läheb. Vahel me usaldame ennast rohkem, kui võiksime. Sina tead ja tunned meid. Me tuleme Sinu juurde ka siis, kui hirmunud ja kurvad oleme. Täname, et Sina meid mõistad. Anna meile jõudu, aita meid, et oleksime kaaslaste suhtes ausad.

Anna tunda, et Sina armastad ja ei jäta ka kõige kurvematel hetkedel ja päevadel.

laupäev, 9. veebruar 2013

Kristliku hariduse päev Viljandis

Täpsem info  http://www.vkkool.blogspot.com/
Hiiumaalt minna soovijaile on veel autos vabu kohti, helista 56684042

esmaspäev, 4. veebruar 2013

Rikas noormees ja igavane elu

Taaskord kogunesime üle pika aja Luguse palvemaja ülemisse kambrisse, mis kaunisti korrastatuna ja soojaks köetuna meid ootas. Aitäh selle eest! Tunni alguspalves palusime kõikide pärast, kes haiguste küüsis on meie hulgast, et Jumal neile tervist annaks.
Tunni teema oli inspireeritud ühele korjanduspurgile kirjutatud lausest: "Evangeeliumi kuulutamiseks paganate seas". 
Rääkisime sellest, kes on paganad ja kus nad elavad. Selgus, et kõik rahvad peale juutide ongi paganad. Meist vaid paari lennutunni kaugusel asuvad riigid, kus tänapäevalgi on keelatud ja lausa eluohtlik Jeesusest rääkida ja temasse uskuda. Enam ei ole me paganad, kui oleme kristlasteks saanud - uskunud Jeesuse Kristuse evangeeliumi. Aleksei rääksis tõestisündinud loo Egiptusest pärit Ibrahimist, kes oli enne moslem, kuid nüüd kristlane, sest uskus samuti evangeeliumi. 


Tunni kirjakohaks oli Matteuse 19:16-26 - Rikas noormees ja igavene elu. Selles kohas ütleb Jeesus, et "hõlpsam on kaamelil minna läbi nõelasilma kui rikkal minna Jumala riiki". 
Mida see küll tähendada võiks? Mõned uurijad arvavad, et tegemist oli väravaga Jeruusalemmas, kust kaamelil oli raske läbi minna. Teised aga ütlevad, et Jeesus võis tarvitada juutidele arusaadavat äärmuslikku võrdlust, näitamaks olukorra tõsidust. Nimelt on olemas veelgi kõnekaid juudi vanasõnu nõelasilma kohta!
  • Kaks sõpra mahuvad ka nõelasilma lahedasti ära, vaenlaste jaoks on aga ka kogu maailm liiga kitsas.
  • Kui sa annad Jumalale kasvõi nõelasilma suuruse osa oma südamest, saab ta sinna tulla kaamelite ja telkidega!
Tunni lõpus proovisime aja peale, kui kerge on siis ajada NIITI (mitte kaamelit) läbi nõelasilma. Teadku nüüd kõik emad, kel abi vaja - teie lapsed ja abikaasad suudavad kõik vabalt ajada niidi läbi nõela nagu niuhti, ei lähe 2 minutitki!



pühapäev, 27. jaanuar 2013

Käina pühapäevakoolil külas



 Rõõmsalt kokkusaamiselt Käina Kaunite Kunstide Kooli väikeses saalis saime kaasa ka uue laulu sõnad (viisi ja liikumist näeb ülaltoodud lustilise klipikese keskel ka):

JEESUS PANI LAULU MEIE  SÜDAMEISSE    2X

SEDA RÕÕMULAULU VÕTTA ÄRA EI SAA

JEESUS PANI LAULU ME SÜDAMEISSE.



JEESUS ÕPETAS MEID, KUIDAS ELADA     2X

ERINEVAD INIMRASSID TA ÜHENDAS

 JEESUS ÕPETAS MEID KUIS ELADA.


ÕPETAS TA OLEMA MEID ÜKS PEREKOND  2X

ÕPETAS MEID ARMASTAMA TEINETEIST

ÕPETAS MEID OLEMA ÜKS PEREKOND.



RÕÕMUKS MUUTIS MASENDUSE MEIE SEES 2X

KUIVATAS ME PISARAD JA RAHU TÕI,

JEESUS UUEKS MUUTIS MEID, HALLEELUUJA!

reede, 25. jaanuar 2013

"10+" kodutöö

Tervitus klubilastele!

Täna on suurem osa meist veel kodusel ravil ning kokku ei saa tulla. Võtke aga paber ja joonistage või kujudage arvutis "Llasteklubi 10+" OMA LOGO, mida saaksime edaspidi kasutada näiteks plakatitel klubikogunemiste reklaamimiseks väljaspool pereosadust.
Pildid võib saata pereosadus@gmail.com või võtta kaasa järgmisele kogunemisele.

teisipäev, 15. jaanuar 2013

Uisupühapäev

Sel pühapäeval toimus pühapäevakool Tärkmal. Merejääl oli väga põnev uisutada. Nii kaugele kui silm ulatus- ikka jää,jää,jää. Torbikutest piirid olid küll olemas, aga need olid suured ja laiad, nii et uisutamiseks jätkus kõigile lahedalt ruumi.
Kui kõik olid kohale jõudnud, ajasime kõik koos uisud jalga ja liuglesime sellele hiigel-uisuväljale. Uisutada oli tore. Kui olime veidi aega  lihtsalt uisutanud, hakkasime lätsu mängima. Selleks, et  kivikujusid lahti päästa, pidi neile kolm plaksu andma. Peale lätsu mängimist "ületasime piiri" ja läksime onu Lui juurde, kes pani eemal võrke.
Kui me tagasi olime jõudnud, kosutasime end teega ja lippasime "piiriposte" ära tooma. Ja oligi peaaegu pime...                                                                 

Riste

pühapäev, 13. jaanuar 2013

NB!

Täna Luguse palvemajas pereosaduse kokkusaamist ei toimu. Kes tuult ja külma ei pelga, on oodatud Tärkma merejääle rataskaari uisutama.

reede, 11. jaanuar 2013

„TURUUURING“

Sügisest alates on Marko juhtimisel vaikselt otsekui katseajal tegutsenud lasteklubi „10+“

Mis klubi see veel on?
See on „noortekas“ neile, kes pole veel „päris“ noored aga pole ka enam „päris“ lapsukesed.
See on moodsalt väljendudes reedeõhtune hängimiskoht, kus on kasutusel noortepärane ülistusmuusika, teistmoodi valguse- ja tehnikalahendused, meediakanalid jms.
See on koht, kus ei õpetata lihtsalt piiblilugusi vaid saab ühiselt mõtteid vahetada, esitada omi küsimusi ja avastusi elust ja usuelust. See on Kristus-keskne klubi.
Eesmärgiks on pakkuda pühapäevakooli nooremast astmest välja kasvavatele noortele midagi „päris oma“. Klubi, mis erineks küll ilmalikust huvi- ja harrastustegevusest ning vaba aja surnukslöömise üritustest kuid samas oleks emade-isade ja väiksemate õdede-vendade käe- ja kuuldeulatusest kaugemal.
Klubi, mis annaks noorele samas ka kuuluvustunde ja veel enam- Kristuse kogudusse kuulumise tunde ka selles kriitilises vanuses.

Mis selles vanuses kriitilist on? Perenõustaja ja hingehoidja Saara Kinnunen kirjeldab oma raamatus „Kuidas lapse usku kasvatada“ kümnendat eluaastat kui murdepunkti vanemate usu (usklikust perest lapse loomulik usaldus sellesse, mida tema vanemad usuvad) ja isikliku usu vahel. Umbes kümneselt tekib lapses küsimus: „Kas see, mida ma olen vanematelt kuulnud on päriselt ka olemas?“
Ja kui lapsel puudub omaealiste mõttekaaslaste ring siis vastavad sellele küsimusele tema jaoks koolikaaslased, sõpruskond ja meedia. Paljud kaasmaalastest pastoridki kirjeldavad käsi laiutades, et peale pühapäevakooli ja enne noortegruppe valitseb kogudustes vaikus...

Noorteklubi idee algatajaks ja juba ammuseks õhutajaks pereosaduses on Lui.  Tema mure noorte pärast tundus igati õigustatud. Usklike vanematena me ei saanud sellest mööda vaadata. Sestap võtsime ka vastutuse ning alustasime pühendumisega esialgu väiksemale ringile kuna just meie peres on hetkel arvuliselt kõige enam kümnenda eluaasta künnise ületanuid. Tasapisi oleme kutsunud teisigi osalema. 
Lastele on klubitegevus meeldinud ning see ajendab ka jätkama. Siiski oleme täheldanud, et kõigile peredele sobiva aja ja koha leidmine on päris kõva pähkel.
Et noored ei võõrduks palvemajast, oleme ise seni parimaks toimumiskohaks pidanud just palvemaja.
Loomaks tulevastele gümnasistidele kontakte oleme osalenud ka suvises kristlike noorte laagris ja teistel Kärdlakate avalikel üritustel.
Et aga just reedeõhtuti vanemas eas noorus seiklusi otsima kipub, oleme pidanud vajalikuks just sellel päeval alternatiivi pakkuda. Nädala sees on fookuses õppetöö, laupäeva/pühapäeva oleme näinud kodutööde ja pere ühise osaduse ajana.
Meie eesmärk on aga edendada ka Luguse pereosaduse perede üksmeelt, osadust ja ühisosa ning laiendada pereosaduse tegevust kogukonna hüvanguks.

Kutsume Markoga teid  kõiki arutlema, et leida parimat lahendust.

Turuuuringulised küsimused lugejale oleks:
  1. KAS NÄED VAJADUST PEREOSADUSEST ERALDI TEGUTSEVA LASTEKLUBI JÄRELE  (st. pühapäeviti koguneks ikka KOGU PEREKOND, reedel vms. ainult noored)
  2. MILLINE PEAKS OLEMA VANUSE ALAM- JA ÜLEMMÄÄR (üks asi on üldine teooria, teine aga võib olla peredesisene situatsioon ja  vanusegrupidesse jagamise võimalikkus)
  3. MILLAL PEAKS KLUBIÜRITUSED TOIMUMA (päev ja kellaaeg)?
  4. MILLINE OLEKS SINU ARVATES PARIM KOHT KLUBITEGEVUSEKS?

Vasta palun võimalusel nädala jooksul pereosadus@gmail.com või 56684042 Marko või 53309194 Meeli

pühapäev, 6. jaanuar 2013

Kulda, viirukit ja mürri...

Taevase au jätnud Kuningat kummardama tulnud tarkadele mõeldes meenus mulle hiljuti südant kõnetanud päevasõna, mis rääkis varandusest, kaitstusest ja positsioonist. 

Kindlasti omasid targad kuningad neid kolme. Kuni nad oma varanduse, kontrolli ja tarkuse andsid Jumala juhatuse alla, olid nende jalad õigel rajal. Pöörates aga pilgu maisele läks asi teisiti...
Jeesus on meidki hoiatanud- on võimatu, et kiusatusi ei tule, me kindlasti eksime eluteel ka.
Arm on siiski, et saame taas pilgu Temale tõsta ja minna Säravaima Koidutähe järel.
Juhatagu Tema meid alanud aastal.

Säravaim täht, mu koidutäht ju Sa, mind juhata!
Tee on nii võõras, öödes eksin ma, mind juhata!
Asjata püüan eele vaadata
sest küllalt on sammhaaval astuda.
Iialgi nõnda ma ei palunud – mind juhata!
Teed olin ise elus rajanud – nüüd juhata!
Kõiges nüüd kardan käia Sinuta
sest küllalt on sammhaaval astuda.
Kõrbes ja soodes, eluheitlustes mind juhata,
et ma ei eksiks öös ja ududes, siis juhata!
Juhi mind kindlalt, Sind vaid jälgin ma
sest küllalt on sammhaaval astuda.
Murede hetkil, raskeis vaevades mind juhata!
Kergendad valu hellalt trööstides, mind juhata!
Taevast küll jälgid mind ju aina Sa
sest küllalt on sammhaaval astuda.
Su rüppe varju ülim armastus, mind juhata!
Õpetus kalleim, vaikne usaldus, mind juhata!
Risti all rahu, õndsust maitsen ma
sest küllalt on sammhaaval astuda.
VL 373 Sõnad John H. Newman, viis Charles H. Purday

(Lastele on lastelehele ilmunud uus jutuke ja ristsõna. Perenaiste rõõmuks maitsev temaatiline täiendus õdede retseptikogus ;))