neljapäev, 9. oktoober 2008

Avatud muutustele ja ettepanekutele!!!

Oleme arutanud Lugusel pühapäevakooli jätkumise küsimust. Rõõmsate sündmuste tõttu töötegijate peredes peame mõndagi muutma. Martinite perele meeldiks kõige enam võtta lapsepuhkuse-aasta ja anda sama võimalus ka Kääride perele, sest põnevate tundide tegemine on olnud perede jaoks aega nõudev ning tõsine tiimitöö ning ei toimiks stressivabalt kui üks ja -olgem ausad- suurema osa ettevalmistustööst tegija on „rivist väljas”.

Kuid me ei saa mõistagi kedagi sundida kohustust üle võtma. Sestap pakume omalt poolt arutamiseks välja veel ka teise ja kolmanda variandi.

Esimene variant siiski oleks:

Pühapäevakooli teevad sel aastal uued tegijad. (Remmelgad, Vannased või keegi uus tulija?) Stiili, aja ja koha muutus pole meie meelest probleem, kõiki juba varutud materjale saaks mõistagi kasutada ning vajadusel nõu küsida.

Teine variant oleks:

Pühapäevakool jätkub samal ajal ja kohas kuid igal pühapäeval vastutab KOGU töö eest erinev pere.

(Seega vastutav pere tuleb varem, kütab, valmistab tunni, kogub oma tundide jaoks ise nänni ja materjalid kasutades omi vahendeid, jääb viimasena koristama- ruumi ülevaatama, vastutab uste ja puhurite sulgemise eest ning peseb nõud).

Sel moel on igal perel AINULT 1 töine pühapäev kuus. Kui kõik seni osalenud (või keegi uus) pered kaasa lööks jaguneks kuu kenasti perede vahel ära, kui keegi loobub siis kuu viimane pühapäev, mil Lugusel enamasti koosolekut ei toimu, ja lisanädalad kalendrikuus jääks vabaks.

See oleks parem kui üldse ära jätta aga samas teeks elu titeperedele lihtsamaks. Ning kuu aega tunni ettevalmistamiseks peaks olema siis kõikidele jõukohane.

Kolmas variant oleks:

Pühapäevakooli aeg muutub. Marko niikuinii õpetab 5 päeva nädalas lapsi igal hommikupoolikul ning pühapäev oleks talle kuues tööpäev. Et talle siiski ka üks hingamispäev nädalas jääks, võiks ta ühe kodukooli-päeva osa viia läbi Lugusel . See oleks sarnane eelmiste aastate vormile aga sisaldaks ka koolilaadseid elemente nagu kristliku aabitsa kasutamine ja matemaatika või loodusõpetus läbi piibli jne. Pühapäevakool oleks hommikupoolsel ajal mõnel tööpäeval (välja arvatud tema Suuremõisa kooli ja tehnikumi päevadel – s.o. kolmapäev ja reede selle aastanumbri sees).

Palume kõigil asjaosalistel enne pühapäeva kommentaarides oma arvamus avaldada, et see siis kohe ka teistele läbimõtlemiseks nähtav oleks!

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tere!
Väga hea, et võtsid teha need ettepanekud.
Minu valik oleks 2.
Nagu Sa ise kirjutad on see pühapäevakoolindus palju aega ja energiat võtnud. Seda on ka näha olnud tulemustest ja mul on väga hea meel, et see töö siiani nõnda korraldatud oli. On ka õige, et inimestel seoses lastega on palju tegemist ja nad on igati puhkuseaasta ära teeninud. Miks ma siiski seda puhkuseaasta varianti esikohale ei sea?
Minul ei ole sellist kompetentsi või ka talenti, et pühapäevakooli sellel tasemel või paremini korraldada ja põhjus ei ole üldse minu kui inimese loomuomases laiskuses. Saaksime kindlasti üksteist rohkem aidata, kui me avatumad oleksime ja teaksime keda, kus ja kuidas aitama peaks.
Lui - ainuisikuliselt

Anonüümne ütles ...

Tere!
Minu valik oleks 3.
Ma kardan, et olekin ise väga ebastabiilne kohalviibija. Kuid pean nõustuma Luiga, et senised läbiviijad on igati ära teeninud puhkuse.
Kaire

Anonüümne ütles ...

Kuna Kääridel on arvuti katki, siis edastan nendelt laupäevaõhtuses telefonivestluses saadud arvamuse.
Tundide ära jagamise korral perede vahel oleks Aleksei nõus ühe nädala kuus enda peale võtma. See on variant 2. Samuti oleks mõeldav variant 3 (välja arvatud esaspäevasel päeval).

Anonüümne ütles ...

Tõotab tulla põnev ja mehine aasta- naised saavad puhkuseaasta ning tunde veavad iga kuu esimesel pühapäeval Lui, teisel Marko ja kolmandal Aleksei. Neljas on vaba külastamaks teisi kogudusi ja pühapäevakoole.