Nõnda alustasime meiegi päris algusest.
Üks väike poiss, Paul Tammetõru nimeks, tahtis oma isalt teada, mis oli enne seda, kui tema vanemad, vanavanemad ja vanavanavanemad ja nende vanemad elasid? Mis oli kõige-kõige alguses? Niisiis lugesid nad vastust Piiblist. Ja meiegi kuulasime koos nendega maailma loomise lugu.
" Alguses lõi Jumal taeva ja maa.
Maa oli tühi ja paljas ja pimedus
oli sügavuse peal ja Jumala Vaim hõljus vete kohal.
Ja Jumal ütles:
"Saagu valgus!" Ja valgus sai."
Kuulsime, kuidas kuue päevaga lõi Jumal oma Sõna läbi maailma ja kõik, mis selles elab. Mõnigi meist märkas ja teadvustas esmakordselt fakte loomise järjekorras - valgus loodi ENNE kõiki taevakehi, mida inimesed ikka valgusekandjateks pidanud on! Kinnitav teadmine valguse Jumalikkusest. Taimed on loodud ka enne päikest, kuud ja tähti... Kas pole mõtlemapanev? Samuti on eraldi loodud koduloomad ja metsloomad...
Kuue päevaga sai maailm valmis ja Jumal puhkas oma tööst seitsmendal päeval. Kasutagem meiegi hingamispäeva eesõigust!
Et aga esimesele inimesele - Aadamale anti keeruline ülesanne anda loomadele nimed, siis proovisime meiegi loomanimesid mõistatada ja loomapilte kokku panna. Iga pere sai pooleks lõigatud loomanimetusi, mille esimene ja viimane osa tuli õigesti kokku sobitada ja pusle mõnest loomast. Nuputamist jätkus kõigile. Kui mõni loom päris tundmatuks osutus, vaatasime loomade atlasest järgi, kes nime "sõdurtermiit" või "lakklammas" taga peidus on.
Loomis loo kokkuvõtteks tegime suure ühispildi loomise kohta ja kokku sai tore omatehtud õppe"film", mille igas kaadris kujutatud üht päeva:
Vana tuttav laul "Miski pole ise tulnud" ja vastõpitud "On kogu maailm Tema käes" väljendasid meie imetlust Jumala loomistöö suhtes ka muusikakeeles.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar