Eilne pühapäevakool rõõmustas „täismajaga“, kõik sellel aastal osalenud suured ja väiksed olid saanud kohale tulla. Alustasime ühislauludega „Rõõm meil täidab südant“, „Halleluuja“ (VL 40) ja „Mu süda ärka üles ja kiida Loojat lauldes“. Järgnes alguspalve.
Kuna kooliaasta „ tubane osa“ hakkab lõpule jõudma oli selles tunnis mitu tagasivaadet, kordamist. Eelmisel tunnil õpitud 23. Taaveti laul sai korratud koos vastavasisuliste piltide vaatamisega. Seejärel jagunesime viktoriinivõistkondadeks nimedega „Joosua“ „Jumala armastus“ ja „Väikesed uurijad“, et tuletada meelde fakte Jeesuse elust. Võistluse tulemuseks oli viik - kõik teadsid kõike.
1. Jeesuse ema oli: Hanna, Eliisabeth, Maarja
2. Jeesus sündis: Naatsaretis, Petlemmas, Jeruusalemmas
3. Jeesus ja tema vanemad põgenesid kuningas Heroodese eest: Rooma, Palestiinasse, Egiptusesse
4. Jeesus oli esimest korda vanematega Jeruusalemma templis: 10, 12, 14 aastasena
5. Jeesusel oli Jüngreid: 9, 12, 18
6. Jeesus ratsutas Jeruusalemma: hobusega, poniga, eesliga
7. Jeesus korraldas õhtusöögi: lehtmajapühade, nelipühade, paasapühade puhul
8. Jeesus suri: S Neljapäeval, S Reedel, Vaiksel Laupäeval
9. Jeesus läks taevasse: 4, 14, 40 päeva peale ülestõusmist
10. See kõik sündis umbes: 400 aastat tagasi, 40 aastat tagasi, 2000 aastat tagasi
Tänase tunni kirjakoht oli Apt 1,4-12, Jeesuse taevaminek. Lugesime Piiblist ka samasisulised kohad Luuka ja Markuse evangeeliumide lõpust. Meie vanemad lapsed said lisaks uurida „Hea Karjase“ raamatust pärinevat kokkuvõtlikku jutustust Jeesuse taevaminemisest. Iseseisvalt tuli leida vastused küsimustele: Mis juhtnööre Jeesus jüngritele jagas? Milline oli jüngrite tuju kui nad üksi jäid? Kes aitab jüngritel Jeesuselt saadud ülesannet täita?
Aga tõeliseks „märuliks“ läks, kui asusime kordama selle aasta jooksul õpitud uusi laule Piiblilaulude raamatust. Selgus, et erinevates tundides oli sellest raamatust õpitud 6 laulu, millest 4 tuli kordamisele CD ja sealse fonogrammi abil. Laulu toetasid ka plaksutamine ja nipsutamine ja mürtsutamine ja tamburiin. Kokkuvõtlikult võib öelda, et „Piiblilaulude“ looja ja väljaandja töö ei ole olnud asjata vaid on lisandunud meeliülendavad viisid Piibli tekstide õppimiseks ja meeldejätmiseks.
Meisterdamise osas oli etteantud joonistuse „Jeesuse taevaminemine“ värvimine ja pajutibupilvede valmistamine. Aeg aga lendas kiiresti ja oligi aeg minna alla koguduse saali, et pidada lõpupalve ja laulda sellest, kuidas meilgi on kord võimalik taevasse saada – „Kuidas mina pääsen taevasse“. Lauaosaduse eest kandis hoolt perekond Käär maitsva supi ja Nurste kandi saadustest valmistatud magustoiduga. Ei puudunud ka pühapäevakooli viimane osa, kus vanemad omi jutte puhusid ja lapsed seekord Saksa Piibliseltsi filmi laevaehitajast Noast vaatasid.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar