reede, 28. november 2014

Pereosadus Emmastes 28.11.2014

Reedeõhtusele kogunemisele tuli seekord kokku viie pere rahvast: Henno, Kikas, Käär, Remmelg, Ugam.  Õhtu teemaks oli andeksandmine ja andeks palumine.

Suuremad lapsed koos vanematega lugesid Aleksei eestvedamisel Matteuse evangeeliumist 18:21 ja mängisid Piibli tegelaste ära arvamise mängu.

Väiksematega rääkisime pilte ja mänge abiks võttes andeks palumisest ja sellest, et eriti tugevatel poistel on nii tugevad musklid, et jaksavad leppimiseks käe sirutada :)


Piiblitunniosale järgnes aga laulu-ja pilliproov, et 1.advendi palvusel Emmaste kirikus üles astuda. Lauldi Heli Lindmäe juhendamisel "Nüüd küünla me süütame taas" ja "Üksteist peab hoidma". Viiuldajate ansambliga liitus ka Taavi tshellol.

neljapäev, 20. november 2014

Kolmas pereosaduse kogunemine

14.novembril leidis Emmastes aset kolmas pereosaduse kogunemine. Seekord viisid üritust läbi perekond Ugami meeskond.
Isa Taavi piiblitund kooliealistele rääkis sõnakuulmisest kuningas Sauli näidetel. Aruleti teemadel, kas alati on sõnakuulmine hea, kas see võib vahel ka halb olla? Sõltub ju sellest, kelle sõna kuulatakse. Ja alati kuulame me kellegi sõna, tuleb tähele panna, et valiksime õige isiku, kellele alluda.


Väiksematele rääkis ema Helje samal teemal Joona loo läbi. Nad meisterdasid üheskoos ka suure kala ja Joona, kes kala sisse mahtus.



Oli väga sisukas ja tore kokkusaamine. Järgmisel korral kohtume 28.novembril, ikka kell 18 Emmaste käsitöömajas!

teisipäev, 4. november 2014

Pereosadus usupuhastuspühal

Töörühm I arutlushoos
Selle sügispoolaasta teine kokkusaamine toimus usupuhastuspühal. 1517. aastal, pühakutepäeva eelõhtul naelutas Martin Luther Wittenbergi lossikiriku uksele 95 teesi ehk õpetuslauset, et algatada diskussiooni kirikus valitsevate väärõpetuste, praktikate üle. 
Järgnevad ajad tõid lääne kiriku (katoliku kiriku) lagunemise erinevateks uskkondadeks. Suuremad neist – anglikaanid, reformeeritud kirik ja luterlased. Lisaks mitmed väiksemad ühendused – metodistid, baptistid, mennoniidid jms.

II grupp oma mõtteid edastamas
Meie tänases päevas on palju teisi probleeme, kui 500 aastat tagasi reformatsiooni aegadel. Aga ka täna saame keskenduda usu puhtusele. Mis on oluline, mis kõrvaline, mis hoopis väärmõju, mis lausa valeõpetus. Sünkretistlik keskkond annab selleks väga palju võimalusi. 
Nendel hämaratel sügisestel päevadel on üksteise kõrval mitmed, erinevate inimeste jaoks olulised tähtpäevad: usupuhastuspüha, halloween, pühakutepäev, hingedepäev. Kindlasti on neist evangeelsete kristlaste jaoks tähtsaim usupuhastuspüha. Halloween on lausa paganlik päev, pühakutepäev ja hingedepäev aga katoliiklikud pühad, millele Eesti taasiseseisvumisega ja Eesti luterliku kiriku lähenemisega katoliiklusele, viimastel aastakümnetel rohkem tähelepanu on pööratud. Seega vaid üks neljast pühast võiks meile olla esikohal. Juba see pühade virr-varr annab põhjuse mõelda meie usu sisu üle. 

III rühm vestlemas
Milleks meile täna usupuhastuspüha, või mis oleks usupuhastuspüha sisu täna, meie jaoks? Sellele vastasid lapsed: tuleb uskuda Jumalasse ja teha õigeid tegusid, peab usus kasvama, et usk ei oleks kuiv religioon, vaid elav. Võiks pidada evangeelse koosoleku, teesid ette lugeda. 

Nooremad lapsed Pireti juhendamisel rääkimas aastaaegadest
Niikaua kui püsib Maa, et lõpe külv ega lõikus, talv ega suvi...
 
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Aleksei eestvedamisel toimus laste hulgas küsitlus. Mida võiks pereosaduse kokkusaamistel veel teha? Vastused said järgmised: uisutamine, kelgutamine, jalgpalli turniir, mängud spordihallis, teha süüa ja teatrit, joonistada, teha midagi põnevat, matkata, joonistada, mängida, poisid-tüdrukud võiksid eraldi olla. Võiks pilli mängida, õppida, lumesõda pidada, juttu rääkida, joonistada, kontrolltöid teha, hüppenööriga hüppamise võistlus korraldada, filme vaadata, maastikumänge korraldada. 
31. okt tunnis osalesid:  perek: Käär, Remmelg, Helje ja lapsed, Taive ja Anna-Ly, Rudolf Lubjak ja Aveliin Post.